Oleg Cassini

Moda ve stil blogerı Styleboom tarafından Oleg Cassini koleksiyonundan seçilen 4 farklı gelinlikle gerçekleştirilen “Oleg Cassini: 1 Kadın 4 Gelin” projesinin tanıtım filmini çekmek oldukça keyifliydi.

Oleg Cassini, Türkiye pazarına 2010 yılında girmiş olmasına rağmen tarihinde ”first lady” leri bile giydirmiş olan bir marka aslında. Biraz araştırdığınız zaman ”first lady” ler dışında Marilyn Monroe, Natalie Wood, Grace Kelly ve Gene Tierney gibi efsanevi Hollywood starlarını da giydirdiğini görüyorsunuz. Markanın tüm tasarımları Amerika’da bir tasarımcı kadrosu tarafından geliştiriliyormuş. Türkiye’de ise gelinlerin istediği değişiklikler yapılıp kişiye özel bir hale getirildiğini, çekim aralarında ki kısa sohbetlerimiz esnasında öğrenme fırsatım oldu.

Filmde ki sıralamasıyla Saraylı Gelin, Vintage Gelin, Sofistike Gelin ve Prenses Gelin konseptlerinde seçilen gelinliklerin hepsi birbirinden etkileyici olsa da görsellik ve üstündeki detaylarla benim en çok dikkatimi Vintage Gelinlik çekti.

Vintage Gelin konseptinin ilgimi çekmesinde ki en büyük etkenlerden bir tanesi de düğün fotoğraflarımız da kullandığımız Vintage tonlamalar olduğunu düşünüyorum.

Sofistike Gelin konseptinde ise gelinliğin müthiş pelerinin hakkını vermek gerekiyor. Çok hafif bir rüzgarda bile pelerinin düğün fotoğraflarına ve düğün filmine mükemmel bir dinamizm katacağı şüphesiz. Biraz rüzgarlı havalarda, duvaklı modellerde, duvağın uçuşmasıyla gelinlerin ne kadar zorlandığına da defalarca şahit olan bir düğün fotoğrafçısı olarak bu modelin bir avantajından da bahsetmek istiyorum. Pelerinin takılıp çıkarılır olmayışı ve gelinliğe gövdeden bağlı olması sebebiyle rüzgarda bile gelinlerin zorlanmayacağı kesin diyebilirim 🙂

Saraylı Gelin konseptinde seçilen gelinlik ise bal rengine dönen rengi, ışıltılı işlemeleri ve görkemli duvağıyla dikkat çekiyor. Özellikle salon düğünlerinde daha da ihtişamlı görüneceği kesin.

Prenses Gelin konseptinde ki gelinlik sanıyorum gelinlik denildiği zaman birçok kişinin aklına ilk gelen bir modeldir.

Vintage Gelin konseptine uygun olarak seçilen gelinlik modellerinin özellikle son yıllar da artışa geçtiğini yapmış olduğumuz düğün çekimlerinde çok net bir şekilde görüyoruz. Oleg Cassini’nin satış rakamlarına bakıldığında ise Prenses Gelin konseptinde ki gelinliğin halen en çok tercih edilen model olduğunu öğrendim. Bu durum da sanıyorum bu gelinlik modelinin gelinlik denildiği zaman neden dolayı ilk akla gelen model olduğunu fazlasıyla açıklıyor.