Destinasyon düğünleri çeken bir ekip olarak yurtdışı düğün çekimlerimiz de bu sene ki rotamız İsviçre‘nin Basel şehri oldu.

Basel, nüfus olarak Zürih ve Cenevre’den sonra İsviçre’nin en büyük üçüncü şehri olma özelliğini taşıyor. Şehrin içinden geçen Ren (Rhein) Nehri, şehri Büyük Basel ve Küçük Basel olarak ikiye ayırmış durumda. Nehrin üstünde bulunan 5 köprü ile iki bölge birbirine bağlanıyor. Bu köprülerin en eskisi olan Ren Köprüsü (Rheinbrücke) 1244 yılında kullanıma açılmış. Şehrin kendine özgü mimarisi, dar sokakları ve Ren Köprüsü sizi kısa süreliğine de olsa orta çağ da ufak bir gezintiye çıkartıyor.

Basel ile ilgili olarak fragman tadında kısa bir girizgah yaptıktan sonra Oya ve Joel çiftiyle düğün günü neler yaptık hemen kısaca ondan da bahsedelim. Kısaca diyorum çünkü düğün filmi ve düğün fotoğrafları için de ayrı ayrı iki blog yazısı yazıyor olacağım. Bir de süpriz bir yazımız olacak, onu da şimdiden söylemiş olalım 🙂

Düğün günü nikah işlemleri orjinal ismi Zivilstandsamt olan evlendirme dairesinde sabah erken saatlerde gerçekleştirildi. Oya ve Joel, düğün seremonisi için hazırlıklarını Swissotel Le Plaza‘da tamamladıktan sonra yemek ve eğlence için hep beraber Safran Zunft‘a geçtik. Biz de ekip olarak Oya ve Joel’in mutluluğuna ortak olurken çok eğlendik.

Bu yazının sonunda sizleri Oya ve Joel çiftinin düğün fragmanı ile başbaşa bırakıyoruz. Keyifli seyirler 🙂