Save The Date çekimleri yaptırmanın avantajlarından ve çekilmiş olan fotoğrafların ağırlıklı olarak nerelerde, ne şekilde kullanılabileceğinden daha önce ki yazılarımız da bahsetmiştik.

Hafızalarımızı tazelemek için  Save The Date çekimleri yaptırmanın avantajlarından ve kullanım alanlarından tekrar bahsetmek istiyorum.

Öncelikle avantajlarını aşağıda ki gibi sıralayabiliriz;

  • Nişanlınızla birlikte geçireceğiniz mükemmel bir gün ve belki de daha öncesinde sahip olmadığınız unutulmaz fotoğraflar ?
  • Düğün günü ya da düğün günü sonrası gelinlik damatlık giyerek yaptıracağınız çekimlerde objektif karşısında çok daha rahat olmanız
  • Fotoğrafçınızla aranızdaki iletişimin pekişmesi ve bunun sonucu olarakta düğün günü çekimlerin de daha doğal karelerin yakalanması

Çekimlerimizi tamamladık. Peki bu fotoğrafları ağırlıklı olarak nerelerde kullanabiliriz. İsterseniz bir de ona göz atalım.

  • Düğün davetiyenizde bu fotoğraflardan birisine ya da birkaçına yer verebilirsiniz.
  • Son dönemde sosyal medya kullanımının da artmasına bağlı olarak gönderilen e-davetiye lerde ya da düğün için yine sosyal medya da arkadaşlarınızı davet etmek için açacağınız etkinliklerde (event) kullanabilirsiniz.
  • Düğününüzün yapılacağı mekanın girişinde Save The Date fotoğraflarınızdan oluşan mini bir sergi hazırlayabilirsiniz.
  • Düğün öncesi davetlilere gösterilmek üzere sunum (slide show) hazırlayabilirsiniz.

Cansu ve Murat özelinde ise Save The Date çekimleri sonucunda elde edeceğimiz çıktıları düğün davetiyesinde kullanacağımızı, düğünden 8 ay öncesinde yaptığımız ilk görüşmede netleştirmiştik. Çiftimizin isteği çerçevesinde deniz kıyısında yapmaya karar verdiğimiz çekimler için havaların ısınması ve davetiye tasarımını da düşündüğümüz de düğünden en az 1.5 ay önce çekimlerin tamamlanmış olması gerekiyordu. Nisan ayı için de havaların birazcık ısınmasıyla çekimlerimizi gerçekleştirdik.

Şile’de yapmaya karar verdiğimiz çekimler için yolu kısaltalım derken biraz da navigasyonun azizliğine uğradık aslında. Malum İstanbul trafiğinden bizleri ara yollara sokan navigasyon sayesinde kendimizi bir anda tarlaların ortasında bulduk ve navigasyonu kapatarak, eskiden yaptığımız gibi (!) karşımıza çıkan ilk kişiye yolu sorduk 🙂 Neyse ki kendimizi Şile sahillerine atıp düğün davetiyesinde kullanacağımız o fotoğrafı da çok doğru bir ışıkta çekebildik 🙂

Yapmış olduğumuz Save The Date çekimleri, Cansu ve Murat ile birlikte düğün günü gerçekleştireceğimiz çekimlerin çok keyifli geçeceğinin ipuçlarını veriyordu. Gerçekten de düğün günün de inanılmaz keyif aldığımız, unutulmaz çiftler arasına girdiler 🙂

Düğün gününe ait fotoğrafları ve düğün filmini de en kısa süre de başka bir yazı da tekrar paylaşacağım.

Istanbul SaveTheDate Dugun Fotografi

Cansu ve Murat Düğün Davetiyesi